Výlety
do okolí
Prahy
Počítadlo:
Příspěvků :4604
Profilů: 273
Výletů : 100
www.srazcyklistu.cz-Výlety do okolí Prahy
Dnes je 17.10.21,svátek má :Hedvika
Přihlásit / zaregistrovat
Srazcyklistu.cz >> Naše výlety >> Výlety do okolí Jižního města 1 Modřany, Braník


Výlety do okolí Jižního města 1 Modřany, Braník


Organizoval: Zdenda
Autor popisu: Zdenda
Typ výletu: Jednodenni cyklistický
Délka: 22
Obtížnost: 1 osobní pocit
Počasí: výbornéAhoj.
Po zakoupení gps navigace a zjištění, jak je to šikovná věcička, jsem se rozhodl zde zveřejnit pár svých rekreačních okruhů.
Všechny začínají z jednoho místa - z mého bydliště – Jižního město, stanice metra Chodov.
Okruhy jsou cca 20-30 km dlouhé, spíše pohodovější bez výraznějších kopců.
Na první pohled by se zdálo, že Jižní město nenabízí žádné pěkná místa, ale stačí jen trochu popojet a je možné projet zajímavými lokalitami třeba v Průhonicích, Bráníku,na Barrandově, na Točné nebo na dalších místech.
Místo startu pro všechny výlety jsem se rozhodl stanovit blízko vysokoškolské koleje Volha a základní školy Campanus.Výlet č. 1 – Modřanská rokle, Barrandov a Bráník – Krátká trasa -cca 21 km


Z místa startu se vydáme po silnice směr Kunratice, kolem vysokoškolských kolejí Volha dolů. Pod kopcem projedeme kolem rybníku Verneráku, který se v zimě stává velmi oblíbeným místem bruslařů. Držíme se stále stejné silnice, která nás mírným svahem zavede do Kunratic. Na prvním kruhovém objezdu se dáme doprava. Po této silnice projedeme celé Kunratice. Za vesnicí nás čeká další kruhový objezd, kterým překonáme hlavní silnici vedoucí směrem do Prahy a pokračujeme dále. Po pravé straně je vidět velký areál Vodních staveb, za tímto areálem se dáme cestou do leva vedoucí do sídliště. Po chvilce cesta přechází v prašnou pěšinu a přes mírné skokánky se dostáváme na opuštěnou silnici, sloužící k zásobování místního areálu. Po této vedlejší silnici se dostáváme na křižovatku s hlavní silnici v Libuši.

Zde konečně opouštíme silnice, na křižovatce se dáme doprava, po přechodu pro chodce se ponoříme do sídliště a po cca 200 metrech už vidíme travnatý vstup do Modřanské rokle. Zde začíná pohodový mírný cca 2 km sjezd modřanskou roklí. Na chvilku si můžeme odpočinout u místní malé přehrady.

Sjezd modřanskou roklí nás zavedl do Modřan k bývalému obchodnímu domu Prior. Zde se můžeme napojit na místní cyklostezku do Bráníka a společně s ní využít místní podchody a projet pod místní rušnou komunikací. Cyklostezka pokračuje dále dolů, na odděleném chodníku od silnice a podchodem pro pěší nás provede pod železniční zastávkou Praha – Modřany.

Zde jsme již na známé cyklostezce vedoucí podél Vltavy, nad cyklisty zde ale převládají zastánci in-line koleček. Po cestě se můžeme pokochat pohledem na místní golfová hřiště, je zde také malý jacht-klub a chov koní. Po cyklostezce se dojedeme až před Barrandovský most. Zde začíná cyklostezka Braník-Krč, která nás dovede zpátky domů.Podchodem pod tramvajovou tratí se dáme doprava, po výjezdu z tunelu zase doprava. Cyklostezka nás dále vede zeleným prostorem, těsně pod Jižní spojkou. Kromě krásného průjezdu zde najdete místní fotbalové hřiště, kde na 90 % zahlídnete nějaké ty mladší ročníky hrát. Dále je zde 5 basseballových hřišť. Řekl bych, že zde je hlavní centrum tohoto sportu u nás. Držíme se dál cyklostezky, překonáme jednu silnicí s originálním cyklo přechodem, kde je opravdu cyklista místo panáčky a skončíme v Krči na kraji Kunratického lesa u rybníka s názvem U Labutě

Kunratický les je největší zalesněná oblast na území Prahy, pokud byste ho chtěli objet celý kolem dokola, vyjde vám to na cca 15 km. My se vydáme lesem kolem rybníka vpravo, údolím Kunratického potoka. Po cestě se můžete občerstvit ve dvou hospodách. U té druhé (U Karla IV) se dáme mírně doprava a lesem pokračujeme k dalšímu rybníku. Zde se nezdržíme (není tak zajímavý) a po hrázi jedeme po drkavé betonovce dále ( nevyjíždíme z lesa) a dojedeme už k našemu známému rybníku Verneráku. Po stejné cestě po jaké jsme přijeli se vrátíme zpátky na místo startu.

Doufám, že se vám dnešní výlet líbil
Odkaz na další fotografie


Přidejte vlastní výlet na stránky..
srazcyklistuSrazcyklistu.cz
Další projekty :: Web-rezervace.cz :: E-krizovky.cz ::