Seznam článků :
Z Čech k moři (Kolem Odry k Baltskému moři)
Co sebou na cestu

                                          Z Čech k moři (Kolem Odry k Baltskému moři)

 

 

ODRA NISA aneb z Čech až k moři         Jako další prázdninovou výpravou bych chtěl  uskutečnit svůj dlouhodobý plán a to dojet z Čech až  k moři. Nejbliží je to studené Baltské, a protože v létě se  na cestě  určitě zahřejeme tak proč ne? Trochu brouzdání na netu mě přivedlo k cyklotrase Odra- Nisa.
       Jedná se o projekt  Německa, Polska a České Republiky. Tato 520 km dlouhá cyklotrasa sleduje tok řeky Nisy a Odry. Trasa začíná u  blízko Liberce  a končí na pobřeží Baltského moře .
     Kvalita německých cyklostezek je podle mého zjištování  dobrá a hned za řekou je Polsko, kde by se dalo určitě levněji nakoupit, či sehnat levnější ubytování. Na internetu jsem našel i profil trasy profil Odra-Nisa  ,který vypadá více než sympaticky a určitě by určoval směr vypravy-tj Liberec Balt .Myslím ,že cestu bychom mohli zvládnout za 7-8 dní. Začali bychom v Liberci. Zpsob ubytování nechám na domluvě, osobně preferuji volné táboření střídané s kempem.

Cestu zpátky bych volil vlakem z polského Štětína (Szczecin) nebo nějakého dalšího města poblíž.. Na nádraží mi našli spoj s přestupem ve Wroclawi, Liberci a v Hradci Králové. Během noci bychom měli byt doma. Cenu za jízdenku by měla být kolem tísícovky. V předprodeji to je prý dražší, než když se to kupuje rovnou na místě. Jsou i jiné možnosti-krátší trasa by byla vlakem přes Berlín, ale ta je znatelně dražší, přestože je kratší. No holt Něměcko. Určitě jsou i jiné možnosti, viděl jsem v knihkupectví mapu železnic Evropy, tak až na ní narazím, tak jí zakoupím.

Odkazy
O trase píšou na spoustu webech, tak tady jen malý výběr

       Officialní stránky                  Cyklotrasy v německu
                Nakole.cz
                Nisa                                            Jizdní řády Polských železnic
                Info leták                                    Pár informací o Polsku

spousty  stránek v Němčině...Nemá cenu tady opisovat něco z těchto stránek.Trasa je to určitě pěkná, pohodová a bez kopců. Teď už mi chybí jen cyklisté, kteří by tuto trasu chtěli se mnou absolvovat. Doufám, že třeba někdo o takový trase začal uvažovat. Spoustu lidí mi říkalo ,že by je lákal nějaký výlet na kolech třeba s cestovkou a tak. Takový výlety jsem viděl i v katalozích různých cestovek ,ale já bych chtěl jet bez ní. Kdybych někoho zaujal, tak bychom mohli trasu určitě společně ještě vyladit. Dohodli bychom se na volbě ubytování (osobně jsme s klukama preferovali volné stanování a občas kemp) a stravování  .
Tak dávám to tu k uvážení, budu se snažit ještě pár věcí dohledat. Určitě napiš te, pokud by se vám tento návrch zamlouval.

 Další :

 Moje výpravy    

Cyklotrasa k moři

 

 

Srazcyklistu -Výlety do okolí Prahy :: Zdeněk Válek
:: Kdo s námi jezdí :: Kalendář :: Naše výlety :: Diskuze :: Něco o nás ::